NIO-logo

Norsk informatikkolympiade

Resultater 1. runde 2023/2024

Skoleårets første runde er ferdig, og i år var det var hele 1063 elever som deltok. Deltagerne fikk 40 minutter på seg til å løse 10 oppgaver, der hver oppgave kom i 3 ulike vanskelighetsgrader. Det var svært krevende å få maksimal poengsum på hver av oppgavene og i år var det hele 7 deltagere som greide dette.

For å komme videre til runde 2 måtte man ha minst 33 poeng. Det var det akkurat 200 som klarte. Før runde 2 starter i uke 2 2023 vil de få epost fra oss, og vi sender epost med diplomer til lærerne deres. De som kvalifiserte seg er:

Plassering Poeng Navn Skole
1 40 David Strømme Eikeland Sandnes vgs
1 40 Sondre Øhrn Oslo Katedralskole
1 40 Nicolai Anker Frigaard Nadderud videregående skole
1 40 Reidar Kollstrøm Ringerike videregående skole
1 40 Felix Pham Stabekk vgs
1 40 Magnus Grenborgen Elvebakken VGS
1 40 Kassander Auve Sandefjord Videregående skole
8 39 Aksel Løvholt Oslo Katedralskole
8 39 Eirik Stuksrud Asker VGS
8 39 Magnus Flydal Jenstad Nadderud videregående skole
11 38 Olav Malthe-Sørenssen Oslo Katedralskole
11 38 Iris Malysheva Nordahl Grieg videregående skole
11 38 Heine Husdal St.Olav videregående skole, Stavanger
11 38 Lovise Foss Linnestad Akademiet Realfaggymnas Sandvika
11 38 Tien Tran Akademiet Realfaggymnas Sandvika
11 38 Jonathan Luc Røberg Greveskogen videregående skole
11 38 Gjermund Vines Rosenvilde VGS
11 38 Viljen Vassbø Stavanger katedralskole
11 38 Torstein Barvik Molstad Hadeland videregående skole
11 38 Sigurd Tjøstheim Amalie Skram vgs
11 38 Andreas Smith-Meyer Foss vgs
11 38 Nicolay Bennett Rennemo Elvebakken vgs
11 38 Sander Larsen Skien vgs
11 38 Sebastian Reglund Jøssang Nesodden videregående skole
11 38 Aleksander Moltu Lillestrøm videregående skole
26 37 Birk Monsen Amalie Skram VGS
26 37 Eskil Jårvik St.Olav videregående skole, Stavanger
26 37 Vincent Vågeskar Akademiet Realfaggymnas Sandvika
26 37 Andreas Krogenæs Valler videregående skole
26 37 Andreas Haarsaker Trondheim Katedralskole
26 37 Jonas Rundfloen Lillehammer videregående avd sør
26 37 Viktor Asheim Elvebakken vgs
26 37 Tjark Boldt Skien videregående skole
26 37 Øystein Berntzen Elvebakken vgs
26 37 Emmie Naustvoll Kongsbakken vgs
26 37 Olve Berge Aarsand Amalie Skram vgs
26 37 Jo Tobias Gysler Ullern vgs
26 37 Max Følstad-Andersen Ullern vgs
26 37 Artin Naseri Foss vgs
26 37 Isak Rydland Danielsen videregående skole
26 37 Morten Myrstad Skien videregående skole
26 37 Magnus Weedon-Fekjær Nesodden videregående skole
43 36 Christoffer Brandt Norges Realfagsundomsskole Sandvika
43 36 Martin Haanes Rustenberg Kristiansand Katedralskole Gimle
43 36 Simen Eilevstjønn Sandnes vgs
43 36 Jonas Sunde Kobberdal Oslo Katedralskole
43 36 Konrad Marnburg Oslo Katedralskole
43 36 Kristoffer Haug Rud videregående skole
43 36 Emma Nordli Greåker vgs
43 36 Andreas Opdahl Akademiet Realfaggymnas Sandvika
43 36 Olav Grøstad Akademiet Realfaggymnas Sandvika
43 36 Olav Eugen Bekker Akademiet Realfaggymnas Sandvika
43 36 Thora Lillehaug Akademiet Realfaggymnas Sandvika
43 36 Aleksander Hoff Vardafjell vgs.
43 36 Andrea Sømming Valler videregående skole
43 36 Kristoffer Dahlstedt Valler videregående skole
43 36 Helene Nossum Nadderud videregående skole
43 36 Olav Ivarrud Nadderud videregående skole
43 36 Elias Walde Vågsbygd videregående skole
43 36 Kristoffer Nergaard Stabekk Vidregående Skole
43 36 Pisit Preechapramoth Asker VGS
43 36 Philip Knudsen Nesbru vgs
43 36 Lukas Braut Sandnes vgs
43 36 Isak Anda Kristelig Gymnasium
43 36 Julie Solheim Tryggheim vidaregåande skule
43 36 Eirik Evjenth Amalie Skram vgs
43 36 Mathias Bø Amalie Skram vgs
43 36 Isak Vormeland Thora Storm videregående skole
43 36 Sindre Sydnes Kristelig Gymnasium
43 36 Ovin Bergene Ringerike videregående skole
43 36 Iver Leonhardsen Kvt
43 36 Kristian Numme Elvebakken vgs
43 36 Emil Aarvik Ullern vgs
43 36 Thomas Jansen Hanken Sandvika VGS
43 36 William Tetlie Heggen videregående skole
43 36 Mats Larsson St.Olav videregående skole, Stavanger
43 36 Moritz Heckel Skien videregående skole
43 36 Attila Csonka Elvebakken VGS
43 36 Lars-Martin Brubæk Gihle Blindern videregående skole
80 35 Jakob Kielland Norges Realfagsundomsskole Sandvika
80 35 Oliver Marshall Norges Realfagsundomsskole Sandvika
80 35 Robert Sroka Norges Realfagsundomsskole Sandvika
80 35 Audun Sandve Oslo Katedralskole
80 35 Ibrahim Fawad Oslo Katedralskole
80 35 Kaja Skomakerstuen Akademiet Realfaggymnas Sandvika
80 35 Tomas Wysocki Vestby videregående skole
80 35 Daniel Gregusson Akademiet Realfaggymnas Sandvika
80 35 Iver Haug Hanssen Akademiet Realfaggymnas Sandvika
80 35 Henrik Høiback Greveskogen videregående skole
80 35 Fredrik Andrå Hamar katedralskole
80 35 Noah Dalsrud Pedersen Hamar katedralskole
80 35 Dawid Zwierzchowski Valler videregående skole
80 35 Fabian Engedal Nadderud videregående skole
80 35 Oscar Berge Nadderud videregående skole
80 35 Haydar Oleyat Greåker vgs
80 35 Sebastian Dunn Trondheim Katedralskole
80 35 David Alexander Danielsen Vågsbygd videregående skole
80 35 Petter Haugenes Vågsbygd videregående skole
80 35 Ludvig Skotvold Frogn videregående skole
80 35 Mikkel T Asker VGS
80 35 Olve Øwre Asker VGS
80 35 Sondre Moholdt Ringerike videregående skole
80 35 Elias Eichner Amalie Skram vgs
80 35 Håkon Støren St. Svithun videregående skole
80 35 Jens Teigen Fresvig Thora Storm videregående skole
80 35 Andris Anmarkrud Stabekk vgs
80 35 Karsten Ebbesen Andreassen Lillehammer videregående avd sør
80 35 Aleksandra Streltsova Danielsen videregående skole
80 35 Gard Bergo Aarvik Danielsen videregående skole
80 35 Daniel Jacobsen Heggen videregående skole
80 35 Hooman Muradi Skien videregående skole
80 35 Jens Chance Blindern videregående skole
80 35 Atas Lapenas Lillestrøm videregående skole
114 34 Brage Andreas Otterås Norges Realfagsundomsskole Sandvika
114 34 Jacob Hoffmann Norges Realfagsundomsskole Sandvika
114 34 Liam You Norges Realfagsundomsskole Sandvika
114 34 Hanne Eikeland Kristiansand Katedralskole Gimle
114 34 Øyvind Mydland Solend Oslo Katedralskole
114 34 Eirik Midtun Amalie Skram VGS
114 34 Evelyn Stellberg Amalie Skram VGS
114 34 Hårek Valbo Vestby videregående skole
114 34 Albert Ødegård-Eriksen Ås vgs
114 34 Birk Mathais Samset Ås vgs
114 34 Leo Fredenborg Nadderud videregående skole
114 34 Daniel Aasland St.Olav videregående skole, Stavanger
114 34 Kevin Kwasi Adom Tabiri St.Olav videregående skole, Stavanger
114 34 Bgage Rønqvist Akademiet Realfaggymnas Sandvika
114 34 Daniel Remseth Akademiet Realfaggymnas Sandvika
114 34 Sebastian Hannevold Akademiet Realfaggymnas Sandvika
114 34 Sigurd Evensen Akademiet Realfaggymnas Sandvika
114 34 Viktor Vikingstad Akademiet Realfaggymnas Sandvika
114 34 Elias Thommesen Greveskogen videregående skole
114 34 Tobias Bakke Nilsen Greveskogen videregående skole
114 34 Julius Steffens Norges realfagsungdomsskole
114 34 Henrik Knudsen Greåker vgs
114 34 Kristoffer Jacobsen Greåker vgs
114 34 Mads Dahl Nadderud videregående skole
114 34 Magnus Ingul Nadderud videregående skole
114 34 Nicolai Gjerde Buch Nadderud videregående skole
114 34 Trym Brunstad Nadderud videregående skole
114 34 Elias Kristiansen Vågsbygd videregående skole
114 34 Emil Schjesvold Stabekk Vidregående Skole
114 34 Martin Halden Drammen videregående skole
114 34 Thomas Hasselgreen Amalie Skram vgs
114 34 Vetle Støren St. Svithun videregående skole
114 34 Aksel Zijp-Stene Kristelig Gymnasium
114 34 Tereza Strbkova Fosen Videregående Skole
114 34 Håkon Trondsen Dahlske videregående skole
114 34 Eivind Geiran Sandvika VGS
114 34 Lavrans Baird Danielsen videregående skole
114 34 Brage Johannes Styrvoll Heggen videregående skole
114 34 Preben Dahl Elvebakken VGS
114 34 Mads Byberg Tryggheim vidaregåande skule
114 34 Alvin Wendel Blindern videregående skole
114 34 Sigve Barlaug Lillestrøm videregående skole
156 33 Eivind Bagh Norges Realfagsundomsskole Sandvika
156 33 Hannah Vegusdal Norges Realfagsundomsskole Sandvika
156 33 Sophia Shao Norges Realfagsundomsskole Sandvika
156 33 Are Figenschou Sandnes vgs
156 33 Jonas Alexander Karal Oslo Katedralskole
156 33 Sebastian Valvik Sand Akademiet Realfaggymnas Sandvika
156 33 Erika Lind-Larsen Vestby videregående skole
156 33 Frithjof Selvaag Nadderud videregående skole
156 33 Henrik Darrre-Næss Nadderud videregående skole
156 33 Kirill Shchipanov St.Olav videregående skole, Stavanger
156 33 Toma Sydnes St.Olav videregående skole, Stavanger
156 33 Eirik Vinje Akademiet Realfaggymnas Sandvika
156 33 Tidemann Teigre Akademiet Realfaggymnas Sandvika
156 33 Eric Ding Norges realfagsungdomsskole
156 33 Mio Greiner Asker VGS
156 33 Henrik Haaland Valler videregående skole
156 33 Felix Vik Nadderud videregående skole
156 33 Haakon Løyning Nadderud videregående skole
156 33 Ingrid Anne Lundem Nadderud videregående skole
156 33 Nicolai Blume Nadderud videregående skole
156 33 Maryam Idowu Trondheim Katedralskole
156 33 Mikkel Kristoffersen Asker VGS
156 33 Sebastian Tinholt Asker VGS
156 33 Yi Ken Chng Asker VGS
156 33 Nora Andrea Wergeland Nesbru vgs
156 33 Lucas Gjesdal Nydalen videregående skole
156 33 Nikita Borodin Nydalen videregående skole
156 33 Aleksander Storgaard-Christensen Sandnes vgs
156 33 Laurits Lura-Boge Sandnes vgs
156 33 Eirik Eek Rulnes Skien videregående skole
156 33 Ulrik Helstedt Hansen Skien videregående skole
156 33 Kristian Undal Tryggheim vidaregåande skule
156 33 Lean Undheim Tryggheim vidaregåande skule
156 33 Pontus Rønold Ullern vgs
156 33 Ludvig Sørensen Kristelig Gymnasium
156 33 Maximilian Zakariassen Ullern vgs
156 33 Leo Jung Danielsen videregående skole
156 33 Mikal Solberg Heggen videregående skole
156 33 Gustav Emil Endresen Skien videregående skole
156 33 Baldur Haraldsson Elvebakken VGS
156 33 Henrik Olsen Elvebakken VGS
156 33 Halvor Teien Sandefjord Videregående skole
156 33 Oscar Glad Charlottenlund
156 33 Simon Løvseth Charlottenlund
156 33 Julian Ball Priddy Nesodden videregående skole

For å forberede seg til 2. runde anbefaler vi at de som kvalifiserte seg prøver seg på tidligere NIO-oppgaver på trenings-serveren. Der ligger både oppgaver fra runde 2 og finaler.

I år ønsker vi også å gjøre runde 2 mer tilgjennglig og planlegger dermed å lage et lite opplegg som forklarer hvordan oppgavene her skal løses. Forhåpentligvis får vi sendt ut en liten smakebit på dette noen uker før 2. runde starter.