Norsk informatikkolympiade

Resultater 1. runde 2021/2022

Skoleårets første runde er ferdig, og det var hele 832 elever som deltok, omtrent 200 flere enn tidligere år! Deltagerne fikk 40 minutter på seg til å løse 10 oppgaver, der hver oppgave kom i 3 ulike vanskelighetsgrader. Det var svært krevende å få maksimal poengsum på hver av oppgavene, så det var bare 1 deltager som klarte å få full pott.

For å komme videre til runde 2 måtte man ha minst 30 poeng. De som kvalifiserte seg er:

PlasseringPoengNavnSkole
140David Strømme EikelandSandnes vgs
239Ottar Aakerøy MoeKVT
338Felix KværndalNydalen videregående skole
338Mina HeierElvebakken vgs
537Aksel LøvholtNorges Realfagsgymnas Ungdomsskole
537Andreas RossvangSkien videregående skole
537Andreas Tolstrup ChristensenOslo Katedralskole
537Marianne HaugvaldstadSandnes videregående
537Mathias LjådalSkien vgs
537Noah Hessen BjerkeNydalen videregående skole
537Oliver RudenBlindern videregående skole
537Shailesh ShadadcharanElvebakken vgs
537Theodor SteneTryggheim vgs
537Trym KvitnesSandsli
537Viktor HolsvikNadderud videregående skole
537Viktor MyrlandKVT
1736August AspOslo Katedralskole
1736Iris MalyshevaFoss VGS
1736Jakob SkaarSandsli
1736Jørgen GaldalBergen Katedralskole
1736Magnus GjerlaugsenSandnes videregående
1736Magnus GrenborgenOslo Montessoriskole
1736Ovar EideDanielsen videregående skole
1736Paulius JuzenasNadderud vgs
1736Simen EilevstjønnSandnes videregående
1736Teodor RiddervoldNadderud vgs
1736Trym Vegard Sæle MartonNorges Realfagsgymnas
1736Ulrik Garmark AnkerBlindern videregående skole
1736Yoan LacosteKongshavn vgs
3035Alexander Hofsten BergeSkien videregående skole
3035Brage NordbøVestby vgs
3035Eirik StuksrudHovedgården Ungdomsskole
3035Filip TysværTryggheim vgs
3035Håkon GulowsenElvebakken vgs
3035Idar BuerBjertnes VGS
3035Kristian IsaksenSkien videregående skole
3035Mikkel HallingstadVestby vgs
3035Nicolay Faaravik SchiøtzSki videregående skole
3035Olav Malthe-SørenssenNorges Realfagsgymnas Ungdomsskole
3035Ulrik HelstedtSkien videregående skole
3035Viljen VassbøStavanger katedralskole
4234Adam Tvedt-ØstrengUllern vgs
4234Adrian Dobbe FlemmenBergen Katedralskole
4234Børge RekstadFoss VGS
4234Eirik SolbergAmalie Skram VGS
4234Fred Benjamin MentzoniKVT
4234Jonathan GjefsenSki videregående skole
4234Magnar KorsmoSkien vgs
4234Marius BrunValler videregående skole
4234Maxim ScherbakovBlindern videregående skole
4234Nathaniel PedersenSandnes videregående
4234Peder DahlNydalen videregående skole
4234Tjark BoldtSkien videregående skole
4234Viljar ØydvinKVT
5533Andreas KrogenæsNorges Realfagsgymnas Ungdomsskole
5533Arthur BrunborgBlindern videregående skole
5533Daniel HenriksenTrondheim Katedralskole
5533Emil HallingstadÅs vgs
5533Hallvard KillingbergOppdal videregående
5533Jonas Elvedal HoleSkedsmo vgs
5533Leif Magnus GauksåsTryggheim vgs
5533Olav Eugen BekkerNorges Realfagsgymnas Ungdomsskole
5533Simen SandhaugGreåker vgs
5533Sondre AasmoSandnes videregående
5533Vincent VågeskarNorges Realfagsgymnas
5533William SørensenHeggen videregående skole
6732Alexander TryggestadPersbråten videregående skole
6732Daniel Azagra NæssNydalen videregående skole
6732Fredrik RødDanielsen videregående skole
6732Hooman MoradiSkien videregående skole
6732Jens GrovenFoss VGS
6732Kristian ConstableSandsli
6732Markus BeyerSt. Olav Videregående Skole
6732Mathias Skogen-KarstensenGreåker vgs
6732Matias NæssBlindern videregående skole
6732Oscar Horn RoostamiVestby vgs
6732Otto Hodne-TandbergElvebakken vgs
6732Richard LundElvebakken vgs
6732Sigurd EvensenNorges Realfagsgymnas Ungdomsskole
6732Thorbjørn Christoffer DjupvikSandnes vgs
6732Torgeir Keun LysenStord vidaregåande skule
8231Aksel Skullerud FosaasStabekk Vidregående Skole
8231Beatrice KvammenBlindern videregående skole
8231Daniel GregussonNorges Realfagsgymnas
8231David NesjeDanielsen videregående skole
8231Eirik HaugenUllern vgs
8231Falk BruskelandNorges Realfagsgymnas
8231Florian CreutzigNorges Realfagsgymnas
8231Harald BorseNorges Realfagsgymnas Ungdomsskole
8231Johannes SkivdalGreåker vgs
8231Kassander AuveSandefjord videregående skole
8231Maja Schjølberg EriksenCharlottenlund
8231Noah OpedalSt. Olav Videregående Skole
8231Olav FrøvikTryggheim vgs
8231Oscar Alexander EstensenNorges Realfagsgymnas
8231Peter StarheimsæterTryggheim vgs
8231Sander KvanvikSandnes videregående
8231Sondre RoothHovedgården
8231Sondre Hauge JohnsrudSkedsmo vgs
8231Theodor Mikal VogtNadderud vgs
8231Tien TranNorges Realfagsgymnas
8231Trym BorgÅs vgs
10330Amanda EllefsenValler videregående skole
10330Benjamin KillingbergOppdal videregående
10330Christian GrytøyrDrammen videregående skole
10330Christofer WoxholtUllern vgs
10330David NguyenDrammen videregående skole
10330Eirik MidtunAmalie Skram VGS
10330Elliot Eggesbø HooverAmalie Skram VGS
10330Emil GaustadBjertnes VGS
10330Emil KristjanssonNydalen videregående skole
10330Filip HornelandMolde vgs
10330Gard AlhaugSt. Olav Videregående Skole
10330Helene JendalValler videregående skole
10330Jacob Fossum MyrlandOslo Katedralskole
10330Johannes KjosavikSandnes videregående
10330Julie GrihamarFyrstikkalleen skole
10330Knut Lind StrandskogenElvebakken VGS
10330Linus SolaasElvebakken vgs
10330Mathias SchiøtzSki videregående skole
10330Mio GreinerHovedgården Ungdomsskole
10330Olav GrøstadNorges Realfagsgymnas
10330Philip StenslandNorges Realfagsgymnas Ungdomsskole
10330Sebastian AaenLillehammer videregående avd sør
10330Theodor JohannessenAmalie Skram VGS
10330Tuva KjøbliCharlottenlund
10330Viktor VikingstadNorges Realfagsgymnas

For å forberede seg til 2. runde anbefaler vi at de som kvalifiserte seg prøver seg på tidligere NIO-oppgaver på trenings-serveren. Der ligger både oppgaver fra runde 2 og finaler.