Norsk informatikkolympiade

Resultater 1. runde 2020/2021

Runde 1 ble avholdt i uke 46. Vi hadde 651 elever som deltok. Vi hadde litt tekniske problemer med oppgave 9 og ikke alle fikk mulighet til å løse denne. Vi har dermed fjernet den fra poengsummen, men merk at hvis denne oppgaven gjorde at du kom over cutoffen så får du likevel bli med videre til andre runde.

For å komme videre til andre runde så måtte man ha minst 29 poeng. De som kvalifiserte seg er:

PlasseringNavnPoengSkole
1Magnus Hegdahl36Greveskogen videregående skole
1Inge Grelland36Greveskogen videregående skole
1Christoffer Tryggestad36Oslo Katedralskole
4Mathias Harkestad Bæverfjord35KVT
4Simen Littorin Birkeland35Valler videregående skole
6Theodor Kvalsvik Lauritzen34Valler videregående skole
6Andreas Alberg34Oslo Katedralskole
6Viktor Myrland34KVT
6Magnus Eide-Fredriksen34Nydalen videregående skole
10Noah Hessen Bjerke33Nydalen videregående skole
10Kristian Isaksen33Skien videregående skole
10Kristian Feed33Sandnes vgs
10Brage Nordbø33Vestby vgs
10Arne Torje Øie33St. Olav Videregående Skole
10Oliver Ruden33Blindern videregående skole
10Aksel Løvholt33Norges Realfagsgymnas
17Jonas Elvedal Hole32Skedsmo vgs
17August Asp32Oslo Katedralskole
17Viktor Amund Holsvik32Nadderud VGS
17Florian Creutzig32Norges Realfagsgymnas
17Mikkel Hallingstad32Vestby vgs
17Fabian Lea32St. Olav Videregående Skole
17Ottar Moe32KVT
17Arthur Brunborg32Blindern videregående skole
17Andreas Rossvang32Skien videregående skole
17Karoline Aass Olsen32Elvebakken vgs
17Mathias Presthagen32Skien videregående skole
17Tien Tran32Bjørnegård skole
17Victor Apeland32Norges Realfagsgymnas
17Johan Haga Mohn32Valler videregående skole
17Isak Meen32Skien videregående skole
17Jonas Stærkeby Hilsen32Drammen videregående skole
17Petar Milic32Haram vgs.
34Mina Heier31Elvebakken vgs
34Kristoffer Dahlstedt31Norges Realfagsgymnas
34Filip Tysvær31Tryggheim vgs
34Emilie Lazareva31Norges Realfagsgymnas Ungdomsskole
34Simen Sandhaug31Greåker vgs
34Stian Vikanes31Trondheim Katedralskole
34Mathias Ljådal31Skien videregående skole
34Nicolai Hillestad31Foss vgs
34Marcus Altø31Fosen Videregående Skole
34Leif Magnus Gauksås31Tryggheim vgs
34Vincent Vågeskar31Bjørnegård skole
34David Bull Haugsøen31Danielsen videregående skole
34Kristian A Hafell31Greveskogen videregående skole
34Ivar Holsvik31Nadderud VGS
34Hallvard Killingberg31Oppdal videregående
34Alexander Stojkovic31Elvebakken vgs
34Patrick Nikolay Falkeid31St. Olav Videregående Skole
34Andreas Krogenæs31Norges Realfagsgymnas
34Josef Auklend31Tryggheim vgs
34Sander Nessa31St. Olav Videregående Skole
54Falk Bruskeland30Norges Realfagsgymnas
54Aksel Anthonisen Ribe30Greveskogen videregående skole
54Beatrice Kvammen30Blindern videregående skole
54Alexander Hofsten Berge30Skien videregående skole
54Georgy Fomin30Amalie Skram VGS
54Sophia Kim30Trondheim Katedralskole
54Heidi Nohr30Hamar katedralskole
54Marianne Haugvaldstad30Sandnes videregående
54Jørgen Galdal30Bergen Katedralskole
54Theodor Johansson30Nadderud VGS
54Vladislavas Malajevas30Trondheim Katedralskole
54Erik Haave30Lillehammer vgs
54Lovise Linnestad30Norges Realfagsgymnas
54Alexander Strømberg30Nydalen videregående skole
54William Skauen30Asker vgs
54Håkon Bogason30Norges Realfagsgymnas Ungdomsskole
54Julius Skavnes30Valler videregående skole
54Leif Eggenfellner30St. Olav Videregående Skole
54Ovar Eide30Danielsen videregående skole
54Max Lødøen30Bergen Katedralskole
54Jon Bergland30Oslo Katedralskole
54Kristian Njaastad30Danielsen videregående skole
54Johannes Skivdal30Greåker vgs
54Eirik Stuksrud30Hovedgården Ungdomsskole
54Albert Røed30Sandnes videregående
54Ferdinand Tenden30Norges Realfagsgymnas
54Adrian Flemmen30Bergen Katedralskole
81Emil Djupvik29Valler videregående skole
81Maxim Scherbakov29Blindern videregående skole
81Karl Arvid Fritze29St. Olav Videregående Skole
81Jo Gramnæs Tjernshaugen29Nesodden vgs
81Ulrik Anker29Blindern videregående skole
81Maja Melby29Valler videregående skole
81Jacob Moesgaard29Valler videregående skole
81Kristoffer Ulvang29Amalie Skram VGS
81Sahil Karegaonkar29Asker vgs
81Bjørn Morten Moan29Greveskogen videregående skole
81Christian Tran29St. Olav Videregående Skole
81Adi Bardari29Norges Realfagsgymnas
81Synne Agdesteen29Amalie Skram VGS
81Elias Aarsland29Tryggheim vgs
81Hanna Lunne29Greveskogen videregående skole
81Daniel Henriksen29Trondheim Katedralskole
81Kaia Emmerich29Norges Realfagsgymnas
81Jacob Moesgaard Rasmussen29Valler videregående skole
81Sander Henriksen29Kongshavn vgs
81Markus Frydenberg Skjøthaug29Elvebakken vgs
81Tidemann Teigre29Norges Realfagsgymnas Ungdomsskole
81Torje Løland29Bergen Katedralskole
81Sabrina Ding29Norges Realfagsgymnas
81Abdur-Raheem Idowu29UWC Dilijan
81Nils Rasmus Norset29Fosen Videregående Skole
81Linus Krystad Raaen29Fyrstikkalleen skole
81Håkon Winberg29Skien videregående skole
81Jacob Munthe29Norges Realfagsgymnas Ungdomsskole
81Helle Kveim Engebakken29Asker vgs
81Philip Stensland29Norges Realfagsgymnas
81Jarle Christian Dahlberg29Fosen Videregående Skole
112Olav Grøstad28Norges Realfagsgymnas
112Aleksander Flæsen28St. Olav Videregående Skole
112Magnus Gjerlaugsen28Sandnes videregående
112Emilio Lombardo28Valler videregående skole
112Trym Vegard Sæle Marton28Norges Realfagsgymnas
117Axel Farner27Ås vidregående skole
117Alexander With27Rosenvilde VGS
117Igor Iwanicki27Blindern videregående skole
120Asbjørn Olav Orvedal26Amalie Skram VGS
120Sondre Alfnes26Bjertnes VGS