Resultater fra 1. runde i NIO 2014 / 2015

Årets inntaksoppgaver viste seg å være hakket vanskeligere enn fjorårets, og ingen klarte å oppnå full score. 195 elever fra 28 skoler deltok, og de 100 beste, som er nevnt i resultatlisten under, inviteres videre til 2. runde.

Oppgavene og fasiten kan lastes ned her: Oppgaver, fasit

I runde 2 vil deltakerne måtte skrive dataprogrammer i C++. Dette er ukjent for de fleste, så vi anbefaler å se på Pensum til 2. runde i NIO så fort som mulig. De som har kvalifisert seg til 2. runde vil snart motta brukernavn og passord til NIOs konkurranseserver via sin faglærer (OBS: adressen til konkurranseserveren har endret seg siden denne posten ble publisert). Der er oppgavene fra tidligere år, som man kan prøve seg på og få umiddelbar feedback fra konkurransesystemet om hvor mange poeng man ville fått. Andre interesserte kan ta kontakt med nio@nio.no for å få påloggingsinfo til serveren.

Her er listen over de som gikk videre. Vi gratulerer!

Plassering Navn Skole Poengsum
1 Marvin Reza Oslo Katedralskole 61
1 Fridtjof Eikanger Trondheim Katedralskole 61
3 Aleksander Dash Oslo International School 60
3 Johan Sokrates Wind Kongsbakken 60
3 Håkon Flatval Kristelig Gymnasium 60
6 Valentin Plotkin Bergen katedralskole 56
7 Kari Lovise Lodsby Hadeland videregående skole 54
8 Benjamin Breiby Elvebakken vgs 53
8 Mikchal Sladecek Frogn vgs 53
10 Håvard Terland Bergen katedralskole 52
10 Daniel Tobias Johansen Nord-Troms vgs 52
10 Birk Ramberg Stabekk vgs 52
10 Earan Thomas Pattie st olav vgs stavanger 52
14 Øyvind Taksdal Stubhaug Oslo Katedralskole 50
15 Philip Trætteberg Fana Gymnas 49
15 Mathias Chunnoo Trondheim Katedralskole 49
17 Eivind Aunebakk Fana Gymnas 48
17 Sindre Fonnes Fana Gymnas 48
17 Haakon LL Ervik Bergen Katedralskole 48
17 Mathias Bynke Oslo Katedralskole 48
17 Konrad Hagen Frogn vgs 48
17 Neethan Puvanendran Kongsbakken 48
17 Håvard Mo Vaadal Lillehammer vgs avd Sør 48
24 Mathias Aarsland Tryggheim skular 47
24 Jørgen Juel Drammen Videregående skole 47
24 Halvor Helvig Elvebakken vgs 47
24 Embla Linnea Brusberg Foss 47
24 Thomas Lund Mathisen Kristelig Gymnasium 47
29 Jeremi Joseph Elvebakken vgs 46
29 Steffen Tømmerås Elvebakken vgs 46
29 Robert Maiker Stabekk vgs 46
29 Amund Marton Foss 46
33 Ingebrigt Nygård Tryggheim skular 45
33 Simen Lybekk Mailand VGS 45
33 Håvard Damm-Johnsen Oslo Katedralskole 45
36 Håkon Vågsether Spjelkavik vgs 44
36 Mikael Klages Valler vgs 44
36 Anders Franzen Fana Gymnas 44
36 Rein Oterholm Elvebakken vgs 44
36 Alexander Snarli Stabekk vgs 44
36 Sigurd Melsom Stabekk vgs 44
36 Eivind Kristiansen Oslo Katedralskole 44
36 Joachim Nergaard Stabekk vgs 44
36 Anders Christie Foss 44
36 Brage Birkelund Olsen Kongsbakken 44
36 Kristiane Westgård Kongsbakken 44
36 Morten Reinskau Olsen st olav vgs stavanger 44
36 Erik Andre Klepp Vik st olav vgs stavanger 44
36 Torgeir Sulheim Lillehammer vgs avd Sør 44
36 Eivind Holen Jølsgard Lillehammer vgs avd Sør 44
36 Erling Solberg Kongsbakken 44
52 Aleksander Kaspersen Drammen VGS 43
52 Pål Hannus Stabekk vgs 43
52 Espen Navrud Frogn vgs 43
52 Kim Christian Åsgård Frogn vgs 43
52 Johannes Beyer Bruvik Oslo International School 43
52 Isak Sunde Singh Kongsbakken 43
52 Fredrik Tvinde Kristelig Gymnasium 43
59 Thomas Løkkeborg Spjelkavik vgs 42
59 Ola Irgens Kylling Spjelkavik vgs 42
59 Karl August Høivik Drammen Videregående skole 42
59 Simon Ingebrigt Golombek Elvebakken vgs 42
59 Jon Johansen Kongsbakken 42
59 Markus Servan st olav vgs stavanger 42
65 Lars Mathias Arnesen Fana Gymnas 41
65 Kristoffer Winther Elvebakken vgs 41
65 Morten Hovind Stabekk vgs 41
65 Johanne Mosling Frogn vgs 41
65 Aksel H Sørbye Kongsbakken 41
70 Sander Skartveit Tryggheim skular 40
70 Jonas Aas Drammen VGS 40
70 Jørgen Skinnes Drammen VGS 40
70 Jake Leong Drammen VGS 40
70 Petter Elvevoll Fana Gymnas 40
70 Jacob Andersen Elvebakken vgs 40
70 Erlend Blomseth Elvebakken vgs 40
70 Tord Fjermestad Elvebakken vgs 40
70 Daniel Elston Stabekk vgs 40
70 Petter Dølvik Frogn vgs 40
70 Jakob Solvang Kongsbakken 40
70 August Solvang Kongsbakken 40
70 Guro Hauen Kongsbakken 40
70 Edvard S. Tollefsrud Lillehammer vgs avd Sør 40
70 Sander Persen Lillehammer vgs avd Sør 40
85 Kasper Kristoffersen Mailand VGS 39
85 William Sletsjøe Elvebakken vgs 39
85 Jakob Skrede Foss 39
85 Tolga Zeybek Foss 39
85 Henning Ødeby Karlsen Nesodden VGS 39
85 Eirik Falch st olav vgs stavanger 39
91 Truc Phan Elvebakken vgs 38
91 Georg Røise Stabekk vgs 38
91 Vemund Eidskrem Foss 38
94 Ola Odland Tryggheim skular 37
94 Lars Haugen Gjelle Mailand VGS 37
94 Stian Emil Arnesen Tertnes videregående skole 37
94 Sondre Wold Frogn vgs 37
94 Lars Haga Frogn vgs 37
94 Brede Herstein Kongsbakken 37
94 Fredrik Gyllenhammar st olav vgs stavanger 37
94 Herman Sletmoen Lillehammer vgs avd Sør 37