Resultater fra 1. runde 2013 / 2014

Resultatene fra 1. runde 2013 / 2014 er nå klare. Det kom inn i alt 210 besvarelser, og de 102 beste gikk videre til 2. runde. Oppgavene i år var jevnt over litt vanskeligere enn fjorårets, med unntak av siste oppgave, som var litt enklere.

Oppgavene og fasit kan lastes ned her: oppgaver (fasit).

I runde 2 vil deltakerne måtte skrive dataprogrammer i C++. Dette er ukjent for de fleste, så vi anbefaler å se på Pensum til 2. runde i NIO så fort som mulig (her vil det også snart komme en artikkel med introduksjon til programmering). De som har kvalifisert seg til 2. runde vil snart motta brukernavn og passord til NIOs konkurranseserver via sin faglærer. Der er oppgavene fra tidligere år, som man kan prøve seg på og få umiddelbar feedback fra konkurransesystemet om hvor mange poeng man ville fått. Andre interesserte kan ta kontakt med nio@nio.no for å få påloggingsinfo til serveren.

Her er listen over de som gikk videre. Vi gratulerer!

Plass Navn Skole Poengsum
1 Fredrik Østrem Senja vgs 64
1 Johan S. Wind Kongsbakken VGS 64
3 Lodsby, Kari Lovise Hadeland vgs 61
3 Håkon Flatval Kristelig Gymnasium 61
3 Mikael Klages Valler vgs 61
3 Grzegorz Swiderski Ringerike vgs 61
7 Fredrik Anfinsen Foss VGS 60
7 Håkon Harrington Valler vgs 60
7 Eivind Baltzersen St olav vgs Satvanger 60
7 Arne Tobias Ødegaard St olav vgs Stavanger 60
11 Eivind Vold Aunebakk Fana Gymnas 58
11 Jakob Peder Pettersen Senja vgs 58
11 Karl August Høivik Drammen vgs 58
11 Øyvind T. Stubhaug Oslo katedralskole 58
11 Christian Marinelli Johansen Oslo katedralskole 58
16 Mogens Hestholm Nordahl Grieg vgs 57
16 Ole Kristian Eidem Pedersen KKG 57
16 Mathias Bynke Oslo katedralskole 57
16 Johannes LaCasse Oslo katedralskole 57
16 Eivind Rosón Eide Oslo katedralskole 57
16 Sivert Aasnæss Ringerike vgs 57
22 Jonas Boye Hansen Oslo Handelsgymnasium 56
22 Bernt Johan Damslora Kristelig Gymnasium 56
24 Eivind Grimstad Lillehammer vgs 54
24 Magnus Longva Molde vgs 54
24 Odd Kristian Kvarmestøl Ski vgs 54
24 Tonje Midjås Ski vgs 54
24 Ingrid Dæhlen Valler vgs 54
24 Magnus Muri Drammen VGS 54
30 Terje Haga Stavnem Tryggheim skular 53
30 Thomas Lund Mathisen Kristelig Gymnasium 53
32 Bendik Harto Seim Oslo Handelsgymnasium 52
32 Martin Simensen Raufoss VGS 52
32 Trond Lohne Vågsbygd VGS 52
32 Morten Knappskog Bergen Handelsgymnasium 52
32 Michael Hemstad Gimle Rud vgs. (Gjennomført ved Rosenvilde vgs.) 52
37 Tommy Odeh Tryggheim skular 51
37 Magne Svarverud Skaro Nesodden videregående skole 51
37 Peter Nordrum Riseng Kristelig Gymnasium 51
37 Luca Gazdag Oslo katedralskole 51
37 Jonas S. Lunde Valler vgs 51
42 Sindre Skåland Brun Oslo Handelsgymnasium 50
42 Torstein Rundhovde Bergen Handelsgymnasium (Katten) 50
42 Sebastian S. Gundersen Ålesund vgs, Volsdalsberga 50
42 Sverre Løyland Oslo katedralskole 50
42 Guro Sollien Tyse Oslo katedralskole 50
42 Anna Lina Sjur Oslo katedralskole 50
42 Eric L. Risbakk Valler vgs 50
42 Mathias Hedberg Valler vgs 50
42 Andreas Østhus St Olav vgs Stavanger 50
51 Even Bergersen Vågsbygd VGS 49
51 Eirik Kvalvåg Sandnes vgs 49
51 Bendik Sandøy Molde vgs 49
51 Marcus Gulli Bergquist Nesodden videregående skole 49
55 Vincent Wahl Stabekk vgs 48
55 Sigurd Alnes Lillehammer vgs 48
55 Åsgeir Livar Horpestad Tryggheim skular 48
55 Marcus Hveem Gjøvik videregående skole 48
55 Brede Paulsen Kongsbakken VGS 48
55 Eirik Haugen Kongsbakken VGS 48
61 Kristoffer Seljestad Bergen Handelsgymnasium (Katten) 47
61 Eirik Smithsen KKG 47
61 Geir Olav Furulund Lillehammer vgs 47
61 Aslak Tegle Sande Tryggheim skular 47
61 Jonathan Linnestad Foss VGS 47
61 Randulf Martin Myklebust Aasen Nesodden videregående skole 47
61 Jodans Pedersen Kongsbakken VGS 47
61 David H. Wu Valler vgs 47
61 Simen Keiland Fondevik Valler vgs 47
70 Jørgen Tufteskog Spanne Tryggheim skular 46
70 Nina Lisa Nordskag St. Hallvard vgs. 46
70 Teodor Spæren Ski vgs 46
70 Nikolai Overaae Ski vgs 46
74 Erlend N. Nese Vågsbygd VGS 45
74 Eirik Storrud Røsvik Nesodden videregående skole 45
74 Emil Alexander Vihtari Sandstø Nesodden videregående skole 45
77 Fredrik Fauskanger Sandsli vgs 44
77 Petter Minne Fana Gymnas 44
77 Kjetil Sekse Bergen Handelsgymnasium 44
77 Rasmus Reistad Lillehammer vgs 44
77 Ole Kristian Rønning Valler vgs 44
77 Håvard Ulsbøl Drammen VGS 44
83 Per Magne Røsvik Bømlo vgs 43
83 Gaute Svanes Lunde Bergen Handelsgymnasium 43
83 Peter Salvesen Bergen Handelsgymnasium 43
83 Eivind Bjørsvik Bergen Handelsgymnasium (Katten) 43
83 Marius Aarsnes Molde vgs 43
88 Sander Høyvik Nordahl Grieg vgs 42
88 Ole Marius Volle Haanæs Bergen Handelsgymnasium 42
88 Eivind Meyer Bergen Handelsgymnasium 42
88 Henning Halvorsen Foss VGS 42
88 Erlend Lønhaug Ottesen Gjøvik videregående skole 42
88 Bendik Schrøder Oslo katedralskole 42
88 Johan Ø. Birketvedt Valler vgs 42
88 Christopher W. Gjøvåg St Olav vgs Stavanger 42
96 Ørjan Kobbeltvedt Nordahl Grieg vgs 41
96 Ole Natlandsmyr Fana Gymnas 41
96 Marius Vollen Sortland videregående skole 41
96 Asbjørn Apeland Tryggheim skular 41
96 Herman Farbrot Foss VGS 41
96 Irina Zhevagin Kongsbakken VGS 41
96 Jens Lillethun Ringerike vgs 41